Ušetřete na daních potvrzením o zaplacení úroků z hypotéky

Hypotéka

Každoročně koncem března se na finančním úřadě začínají tvořit dlouhé fronty. Není to nic neobvyklého, jen se lidé snaží včas podat vyplněné daňové přiznání. Říká se, že jen dvě věci na světě jsou jisté – smrt a daně. To je do určité míry pravda. Naštěstí dnes existují určité možnosti, jak si daň zkrátit a využít legálních daňových odpisů. Každý člověk má právo na odpočet daně na poplatníka, odečítat můžeme náklady spojené s podnikáním a propagací, financování vzdělávání s certifikací, příspěvky na penzijní připojištění a podobně. Jednou z možností státní podpory je také odečtení úroků na zaplacení hypoteky.

Hypotéka na vlastní bydlení je něco, co se stát rozhodnul podporovat a proto přišel s nabídkou, že úroky z placení této hypotéky je možné si odečíst. Tato podpora je sice omezena do výše 300 000 Kč ročně, přesto se jedná o významnou pomoc, která určitě přijde vhod. V praxi to totiž znamená až 45 000 korun, které nemusíte odevzdat státu. Tyto finance tak můžete použít třeba k dalšímu splácení hypotéky nebo k vytvoření finanční rezervy.

Občas se totiž může stát, že se dostanete do svízelné situace a budete muset určitým způsobem omezit své výdaje. Až ve svém rozpočtu vychytáte hlavní díry, kudy vám odtékají peníze, pak možná zjistíte, že stávající hypotéka je poněkud nevýhodná. Potom by mohlo pomoct refinancování hypotéky za lepších podmínek. K tomu vám pomůže hypoteční kalkulačka, na internetu jich najdete hned několik.

Hypotéka je skvělý způsob, jak si zajistit vlastní bydlení přesně podle svých představ. Onen pocit, že vlastníte něco opravdu hmatatelného, co je jen vaše, je k nezaplacení. Navíc na vlastním bytě nebo domě se dělají různé úpravy mnohem radostněji, protože to děláte pro sebe – tak proč si nezařídit svůj krásný domov?

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Powered by WordPress
Provozovatel těchto stránek není přímým prodejcem ani zprostředkovatelem finančních produktů. Informace uváděné autory příspěvků jsou aktuální v době zveřejnění. Ověření jejich aktuální platnosti je v roli čtenáře. Provozovatel nezodpovídá za obsah uvedený v reklamních jednotkách / bannerech / článcích.