Finanční plánování? Mějte kontrolu nad svými financemi

Uvažujete o vlastním bydlení, ale není vám jasné, jestli na to budou stačit vaše příjmy? Chcete, aby vaše děti šly na vysokou školu, ale budete na to vůbec mít? Existuje nějaký způsob, jak si zachovat nynější životní standard i ve stáří? To jsou otázky, které svědčí o tom, že nechcete nechat budoucnost jen náhodě. Události nás denně přesvědčují, že náhody nám nepřinášejí jen štěstí a často znamenají i finanční pohromu. Přitom existuje způsob, jak si splnit svá přání a co nejvíce omezit různá rizika. Je to finanční plánování. Díky němu můžete mít kontrolu nad svými financemi a rodinu finančně zabezpečit. A to nemusíte být ani milionář, finanční plánování se vyplatí každé rodině.

logo-penizenavicCZ

Jaké jsou výhody finančního plánování

  • Máte přehled o svých příjmech a výdajích
  • Víte, co si můžete dovolit
  • Znáte cestu, jak uspokojit svá přání
  • Máte šanci eliminovat různá rizika
  • Efektivně zhodnocujete své peníze

Víte vůbec, za co všechno platíte?

Máte pocit, že žijete ze dne na den, tak proč vůbec plánovat? Zatím vám peníze stačily a práci vždycky seženete? Ale to nemusí být za chvíli pravda. Stačí, když vážně onemocníte a rodina přijde o část příjmů. Právě pro takové případy se vyplatí finanční plánování. Je to lepší než se nechat vláčet osudem. Základem pro sestavení plánu je přehled příjmů a výdajů. Víte vůbec, na co všechno platíte a na co budete muset platit? I tam se dají nalézt rezervy. Máte povinné ručení, ale i na něm se dá ušetřit. Pravidelně spoříte, ale je to ten nejefektivnější způsob? Jsou i jiné možnosti, kde se dají peníze lépe zhodnotit. I k tomu slouží finanční plánování.

Díky finančnímu plánování si můžete splnit svá přání

Plánujete si koupit počítač, televizi nebo auto? Anebo byt? A kdy na to budete mít? Finanční plánování vám poskytne návody, jakým způsobem můžete uspokojit své potřeby a přání. Dnes vám připadá vlastní byt či dům hodně vzdálený, ale finanční plánování vám ukáže, že hypotéku si můžete dovolit a že je pro vás dokonce výhodná. Ale i tady se dá ušetřit například při refinancování hypotéky. Nebojte se hledat další efektivní možnosti. Stanovte si cíle a najděte cestu, jak jich dosáhnout. Nenechte se financemi ovládat, zařiďte si, ať vám slouží. Najděte nejvýhodnější spoření na kratší i delší dobu. Nebojte se rozumně investovat – i malé částky vám mohou za čas přinést vysoké zisky.

Nedejte na náhodné rady, své spoření a investování si naplánujte

Máte svůj cíl a je vám jasné, že potřebujete spořit? Ale vybrat si z tak velké škály finančních produktů a bank je někdy opravdu obtížné. Na finanční plánování si objednejte finančního poradce. Poradí vám, že je lepší zvolit více možností a tím snížit případné finanční riziko. Musíte myslet také na stáří, ale kolik musíte spořit, abyste i zachovali přiměřený životní standard? I to by mělo zahrnout vaše dlouhodobé finanční plánování. Od roku 2013 je už více možností než někdejší penzijní připojištění. Posuďte, zda se vám vyplatí důchodové spoření, kde vaše peníze zhodnocují penzijní fondy. A jakou strategii zvolit? Konzervativní či dynamickou?

Chraňte se před finančními pohromami, nelitujte pojištění

Myslíte si, že máte všechno pod kontrolou, dokonce si spoříte? Ale co když přijde živelná pohroma nebo budete muset zaplatit drahou opravu auta? Takové nepředvídané výdaje vám mohou způsobit finanční těžkosti. Najednou nebude mít na splátku hypotéky. I na to myslí finanční plánování. Jeho cílem je co nejvíce eliminovat různá rizika. Jsou to sice zase výdaje, ale získáte určitou jistotu, že nenadálé události lépe zvládnete. Mohou se týkat vašeho zdraví, ztráty zaměstnání či ztráty majetku.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Powered by WordPress
Provozovatel těchto stránek není přímým prodejcem ani zprostředkovatelem finančních produktů. Informace uváděné autory příspěvků jsou aktuální v době zveřejnění. Ověření jejich aktuální platnosti je v roli čtenáře. Provozovatel nezodpovídá za obsah uvedený v reklamních jednotkách / bannerech / článcích.