Jak zvládnout refinancování hypotéky

screen hypotecnibanka.cz

Letos končí fixační období hypotéčním úvěrům uzavíraným před 5 a 3 lety za mnohem méně výhodných podmínek, než jaké jsou dnes. Úrokové sazby klesají na své historické minimum, a proto se vyplatí zajímat se o možnost snížení měsíčních splátek. O refinancování hypotéky by se měl zájemce začít informovat včas, nevyplatí se čekat, až se ozve banka s novými podmínkami.

Zjistěte si, ke kterému datu končí fixace hypotéčního úvěru a asi  6 – 4 týdnů před tímto datem se informujte u konkurenčních bank o možnosti uzavření nového výhodnějšího úvěru. Nechte si vyhotovit podrobnou nabídku, kromě výše úrokové sazby se zajímejte také o další poplatky a doklady, které je třeba vyřídit a předložit. S konkurenčními nabídkami navštivte pak svoji banku a seznamte ji se svým záměrem. Je možné, že se nakonec dohodnete s původní bankou a získáte nejvýhodnější úrokovou sazbu právě u ní.

Pokud se s bankou, u níž máte sjednaný hypotéční úvěr, nedohodnete, je třeba ji požádat o vyčíslení nesplaceného zůstatku. Tímto způsobem zjistíte, v jaké výši se má sjednat nová hypotéka, do níž je možné sloučit více úvěrů (i ze stavebního spoření a spotřebitelské). Žádost o zjištění zůstatku hypotéčního úvěru pošlete po zaplacení poslední splátky před skončením fixace.

Dalším krokem je vyjednávání o uzavření nové hypotéky. Je třeba se informovat o tom, jaké je třeba doložit doklady (příjmy, odhad nemovitosti apod.), zda je třeba mít u banky běžný účet. Poté písemně informujte stávající banku o refinancování hypotéky. Udělejte to ale až v době, kdy budete mít u konkurenční banky nový hypotéční úvěr schválený.

Nakonec je třeba domluvit s původní bankou, jakou částku a k jakému datu je třeba splatit, a s novou bankou, aby včas dlužnou částku uhradila. Pokud si na tento složitý proces a komunikaci s bankami sami netroufáte, najděte si nezávislého finančního specialistu, který vám pomůže refinancováním ušetřit až desítky tisíc.
screen hypotecnibanka.cz

Hypotéky na www.hypotecnibanka.cz

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Powered by WordPress
Provozovatel těchto stránek není přímým prodejcem ani zprostředkovatelem finančních produktů. Informace uváděné autory příspěvků jsou aktuální v době zveřejnění. Ověření jejich aktuální platnosti je v roli čtenáře. Provozovatel nezodpovídá za obsah uvedený v reklamních jednotkách / bannerech / článcích.