MBA – titul pro manažery

Stále častěji se v manažerském okolí setkáváme s označením MBA. Co znamená tato zkratka? Jací lidé ji používají? Kde a za jakých podmínek ji můžete získat? Zajímá-li vás některá z těchto otázek, pak si přečtěte následující článek, který vám jednoduše představí studium MBA, jeho výhody a podmínky pro získání.

O MBA

MBA (v angličtině Master of Business Administration) je vysokoškolský postgraduální studijní program, zaměřený na získání znalostí v oboru managementu. V České republice je udělován jako neakademický profesní titul a píše se za jménem. Z toho vyplývá, že se nejedná o náhradu vysokoškolského vzdělání, ale spíše o kariérní vzdělání, které to vysokoškolské vzdělání vhodně doplňuje.

Laicky řečeno. Pokud se chcete stát úspěšným manažerem nebo řídící osobou v nějaké firmě, MBA studium vás na to připraví teoreticky i prakticky. Navíc si doplníte znalosti z oboru s získáte navrh nad konkurenčními uchazeči. U některých zahraničních firem je dokonce titul MBA podmínkou pro přijetí do vyšších manažerských pozic.

O výhodách MBA studia bychom mohli hovořit dlouhé hodiny a popsat celou řadu listů. Ale shrňme si alespoň ty nejzásadnější. Mezi ty patří jistě samotné vzdělání, titul a také odlišení od ostatních vysokoškolsky vzdělaných lidí (těch je v ČR již více než 1,1 milionu). To vede k zajištění lepších pozic na trhu práce. Přeci jen je rozdíl v očích budoucího zaměstnavatele mezi vysokoškolákem a vysokoškolákem s vystudovaným MBA titulem.

Podmínky a podrobnosti studia MBA

MBA mohou studovat pouze uchazeči s minimálně bakalářským vysokoškolským vzděláním a s dostatečnou, zejména manažerskou praxí. Studium může trvat 1,5 až 3 roky. Nejčastěji je však dvouleté.

Jako zájemce o studium si můžete vybrat specializované výukové programy MBA kterým se chcete v budoucnosti věnovat. Patří mezi ně například

  • Managament, organizace a řízení
  • Management soft skills
  • Projektové řízení a plánování
  • Strategické řízení podniku
  • Marketing, media a soft skills
  • Public relations a komunikace
  • a spousta dalších

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Powered by WordPress
Provozovatel těchto stránek není přímým prodejcem ani zprostředkovatelem finančních produktů. Informace uváděné autory příspěvků jsou aktuální v době zveřejnění. Ověření jejich aktuální platnosti je v roli čtenáře. Provozovatel nezodpovídá za obsah uvedený v reklamních jednotkách / bannerech / článcích.