Jak být při penězích

finance

Máte půjčku nebo dluhy a potřebujete ušetřit? Nebo máte peníze, ale chtěla byste jich mít víc i bez půjčky nebo dalšího zaměstnání? Dáme vám pár tipů, jak na si něco našetřit.

Založte si pokladničku

Ano, vím, co si říkáte. Ale vězte, že pokladničku mohou mít i dospělí, a pomůže vám. Takové porcelánové prasátko s dírkou v zádech bude vhodné především pro lidi, kteří nemají vůli, nebo ji nemají silnou natolik, aby si ho nevysypali ještě před tím, než bude plné.

Jistě máte nějaký cíl, plán, sen, který chcete uskutečnit, ale bez peněz to nepůjde a nejste zrovna šetřivá. Takže v první řadě si kupte pokladničku. Potom do ní systematicky vhazujte peníze (systém si sama určete), ale musíte ho dodržovat, a to bezpodmínečně. Řekněte si třeba, že každý den do ní přihodíte alespoň pár korun. Mohou to být dvě koruny, ale taky padesát korun. Záleží jen na vás, jak budete štědrá pro vaše budoucí já, ale v žádném případě na vhozené peníze už nikdy nesáhněte! Trpělivě si počkejte, až bude prasátko plné.

Sežeňte si práci nebo lepší práci

Takže pokud nemáte práci, tak vám radím ji rychle najít, protože bez práce nejsou koláče (to ví každý), natož jak ušetřit. Pokud máte práci, tak máte první krok k úspěchu za sebou, ale taky není špatné se podívat po nějaké s vyšším platem. A když najdete nějaké volné místo v oboru, ve kterém pracujete, a ještě k tomu lépe placené, neváhejte a skočte po něm, ovšem jestli vás na nynějším místě něco neváže.

Cena versus hodnota

Cena a hodnota jsou dvě odlišné věci, tak proč si nekoupit onu věc stejné hodnoty levněji?

Jste ten typ člověka, který má všechno oblečení (nebo i další věci) značkové, a který by nikdy nekoupil něco u Vietnamců nebo „MADE IN CHINA“? Pokud ne, tak je to v pořádku a zbytečně neutrácíte, ale pokud ano, tak vězte, že loga značek jako HI-TEC, NIKE nebo ADIDAS jsou i na oblečení od Vietnamců. Takže si od nich něco můžete koupit a bude to vypadat jako značkové, nikdo nepozná rozdíl, nikdo nebude vědět, kde jste ty kalhoty nebo halenku koupila, dokud se sama nepřiznáte.

Výdělek mimo zaměstnání

Dobrým ziskem pro vás mohou být i akcie. Ideální je koupit je levně a prodat dráž. Ale musíte vědět, jak na tom jsou. Prodejem akcií můžete velmi dobře a rychle získat poměrně velké množství peněz, ale stejně tak je můžete i prodělat. Musíte vědět, kdy je prodat.

Druhý způsob, jak si vydělat peníze mimo zaměstnání, je najít si brigádu, ideálně s volnou pracovní dobou. Stačí se jen po něčem podívat na internetu.

Třetí možností je vlastní výroba a prodej věcí. Můžete například vyrábět náramky, náušnice, náhrdelníky nebo různé dekorativní předměty, stačí si jen nakoupit materiál a vědět, jak to udělat. Potom tyto výrobky můžete prodávat příbuzným, kamarádkám a známým. Nebo si můžete založit účet na nákupním/prodejním portále a nabízet tam své zboží. Ale abyste si tam mohla založit účet, musí vám být minimálně osmnáct.

Vyhýbejte se obloukem špatným půjčkám

Na půjčky pozor. Pokud možno, vyhněte se jim. Je hloupost si brát půjčku například na dovolenou nebo na vánoční dárky. Ale pokud je to nezbytné, pozorně si přečtěte smlouvu (plno lidí se nechalo nachytat podvodníky) a ujistěte se, že po dobu splácení neztratíte zaměstnání. Protože když byste o něj přišla, neměla byste jak splácet. Dostala byste se do dluhů, ani nevíte jak. Většinou se za splácení půjčky ručí domem, takže při troše neštěstí byste mohla i skončit na ulici.

Pokud se budete těchto rad držet (nebo alespoň některých), měla by vaše peněženka přestat trpět anorexií.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Powered by WordPress
Provozovatel těchto stránek není přímým prodejcem ani zprostředkovatelem finančních produktů. Informace uváděné autory příspěvků jsou aktuální v době zveřejnění. Ověření jejich aktuální platnosti je v roli čtenáře. Provozovatel nezodpovídá za obsah uvedený v reklamních jednotkách / bannerech / článcích.