Evropská společnost – budoucnost mezinárodního podnikání

Firmus.cz

Evropská společnost, též známá jako Evropská akciová společnost nebo také Societas Europaea (zkratka SE) je akciová společnost založená na základě evropského práva. V současnosti je to nejvýhodnější a nejlepší typ společnosti. Nejen v České Republice, ale i v celé Evropě je vhodnou kapitálovou společností, která je samozřejmě náležitě právně ošetřena. Oproti společnostem typu s.r.o nebo a.s. má velkou řadu výhod a přitom její založení a chod je stejný jako u těchto dvou typů.

Mezi již zmíněné výhody řadíme značnou jednoduchost společnosti. Do řídících orgánů stačí dosadit pouze dva lidi – jeden do představenstva a druhý do dozorčí rady. Evropská společnost také zaručuje v případě potřeby vaší anonymitu – akcie lze použít na doručitele (majitele). Oproti akciové společnosti nová SE musí mít větší kapitál, minimální částka je 120 000 Euro. V přepočtu to vychází na necelých 29 miliónů korun. U akciové společnosti stačí milióny dva, v případě akcií s veřejnou nabídkou potom dvacet miliónů korun. Rovněž velkou výhodou Evropských společností SE je jednoduchá změna sídla. Můžete ji přemístit do jakéhokoliv členského státu EU, s čímž se pojí i změna legislativy.

Samotné založení SE je ale poměrně komplikovaný a náročný proces. Navíc fyzická osoba takovou společnost založit nemůže. Jako řešení se nabízí koupě evropské společnosti. Převod lze zařídit do 24 hodin a s takovou společností můžete ihned začít vyvíjet činnost. Prodej firem je celkem běžnou záležitostí, můžete se setkat se specializovanými společnostmi, které zajišťují profesionální služby při převodu majetku. Pokud vám nabízí i možnost využít virtuální kancelář, určitě toho využijte – získáte kancelář na luxusní adrese, ovšem jen za zlomek ceny.

Firmus.cz

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Powered by WordPress
Provozovatel těchto stránek není přímým prodejcem ani zprostředkovatelem finančních produktů. Informace uváděné autory příspěvků jsou aktuální v době zveřejnění. Ověření jejich aktuální platnosti je v roli čtenáře. Provozovatel nezodpovídá za obsah uvedený v reklamních jednotkách / bannerech / článcích.