Jak získat odškodnění po nepříjemné události?

Bezplatnápomoc.cz

Říká se, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. To je zajisté pravda. Dennodenně si můžeme číst o nešťastných zprávách, které se odehrávají okolo nás. Člověk si to ale kolikrát neuvědomí, ovšem jen do té doby, než se stane něco podobného jemu samotnému. Často pak přemýšlíme, proč se ta osudná nehoda stala právě nám. Co jsme udělali, že nás potkalo takové neštěstí. Místo toho, aby se člověk užíral takovýmito nebezpečnými myšlenkami, je mnohem lepší, když se soustředí na pozitivní výhled do budoucnosti. Co nás ta událost naučila? Je možné nějak zlepšit bezpečnost v našem okolí, například díky výběru vhodného vozidla? A jak například získat nebo vymoct nějaké odškodnění?

Nejčastěji se s tím setkáme u dopravních nehod. Odškodnění po dopravní nehodě se stupňuje podle tří kritérií – škoda na majetku, zdraví nebo v nejhorším případě na životě. Škodu samozřejmě hradí viník nehody. Pokud se ovšem neshodnete na tom, kdo havárii způsobil, někdo byl zraněn nebo dokonce usmrcen či byla způsobena odhadem škoda větší než sto tisíc korun, určitě zavolejte Policii ČR, která vše pořádně prošetří a určí tak viníka. Nastává ovšem otázka, co dál. Pokud budete škodu vymáhat přes pojišťovnu, počítejte se zdlouhavým a velmi namáhavým plněním. Když na to půjdete sami se svými silami, budete potřebovat ještě větší dávku energie a nervů, nehledě na vedlejší výdaje a notnou dávku štěstí. Nebylo by lepší svěřit celou záležitost firmě, která se pořádně postará o vaše zaslouženou úhradu škody?

A co třeba, když se přihodí pracovní úraz? Ne vždy jsou bezpečnostní podmínky na pracovištích dostatečné a není tak výjimkou, že se přihodí nějaký ošklivý pracovní úraz. Zde ovšem narazíte na úplně stejný problém. Zaměstnavatelé jen s nechutí vyplácí nějaké odškodnění, které je ale ze zákona povinné.

Bezplatnápomoc.cz

Bezplatnápomoc.cz

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Powered by WordPress
Provozovatel těchto stránek není přímým prodejcem ani zprostředkovatelem finančních produktů. Informace uváděné autory příspěvků jsou aktuální v době zveřejnění. Ověření jejich aktuální platnosti je v roli čtenáře. Provozovatel nezodpovídá za obsah uvedený v reklamních jednotkách / bannerech / článcích.