Úvěr ze stavebního spoření, zpravidla dostupnější varianta hypotéky

Českomoravská stavební spořitelna

Stavební spoření je velmi oblíbený finanční produkt, v prvé řadě díky podpoře státu, která nám ke spořené částce přispívá. Mimo klasického spoření ovšem můžeme v rámci stavebního spoření využívat i doplňkové služby, které nám pomohou dosáhnout potřebné částky rychleji i snadněji. Koupě bytu, stavba domu nebo jeho rekonstrukce může být splácena díky speciálním úvěrům ze stavebního spoření.

Takový úvěr je vhodný pro ty, kteří touží po vlastním bydlení, ale nemají na něj dostatečné množství vlastních finančních prostředků. Nezáleží na tom, zda si chcete koupit nový dům nebo byt. Úvěr ze stavebního spoření bývá zpravidla dostupnější variantou klasické hypotéky, ovšem často se jedná o menší statisícové částky. Díky tomu je úvěr ze stavebního spoření vhodný také pro rekonstrukci nebo modernizaci stávajícího bydlení.

Typickým příkladem je například montáž tepelné izolace objektu, přestavba jednotlivých místností, montáž oken, rekonstrukce kanalizace či elektřiny. Úvěr můžete využívat také pro rekonstrukci vaší zahrady, například v rámci výstavby nového plotu, pro úpravu pozemku či fasády vašeho domu. Nepohybně lze potom částku využít také, jak už bylo zmíněno, ke koupi nového domu, bytu či rekreačního zařízení.

Podmínky pro získání úvěru?

Pro získání úvěru musíte mít uzavřenu smlouvu o stavebním spoření. Musíte prokázat svou bonitu, tedy schopnost bezproblémově splácet. K tomu je dále zapotřebí minimálně 2 roky splácet a mít naspořeno alespoň 40% cílové částky. Pokud splníte následující podmínky, měl by vám být úvěr ze stavebního spoření schválen. Jeho výše je odvozena od cílové částky a také částky, kterou máte naspořenu.

Českomoravská stavební spořitelna

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Powered by WordPress
Provozovatel těchto stránek není přímým prodejcem ani zprostředkovatelem finančních produktů. Informace uváděné autory příspěvků jsou aktuální v době zveřejnění. Ověření jejich aktuální platnosti je v roli čtenáře. Provozovatel nezodpovídá za obsah uvedený v reklamních jednotkách / bannerech / článcích.