Penzijní připojištění čekají změny. Bude to bolet.

Bezvaduchod.cz

Na život v bídě bez důrazné důchodové reformy nás upozorňuje vláda i mnozí odborníci již několik let. A i když jsme před tímto faktem stejnou dobu celkem úspěšně strkali hlavu do písku, je na čase si přiznat, že zajistit se na stáří je vskutku potřeba.

Ať se nám to líbí, či ne, musíme brát v potaz holá fakta. Již zde není tolik dětí, jak tomu bylo dříve, zároveň se však délka života notně prodloužila. Zatímco dříve se na jeden důchod seniora skládali čtyři výdělečně aktivní lidé, dnes jej mají na starost pouze dva necelí lidé. A to je velký zápřah. Situace se však má zhoršovat. Další negativní vliv na naše penze má i inflace, která způsobuje, že současný důchod ve výšce 10 500 korun bude v budoucnu ve skutečnosti představovat pouhých 7000 korun. A to je vskutku bída. A proto pokud člověk nechce ve stáří živořit, měl by hledět do budoucna již nyní a zajistit se. Právě k tomu slouží různé penzijní fondy.

Penzijní fondy srovnání

V České republice máte hned několik penzijních fondů, které nabízí důchodové připojištění za různých podmínek. Je jen na vás, pro který z nich se rozhodnete. V rozhodování vám však může pomoci penzijní připojištění kalkulačka. Tato kalkulačka vám velmi snadno a rychle (pouze po zadání několika málo údajů) vypočítá, kolik si celkem naspoříte, za jak dlouhou dobu a za jakých podmínek. Penzijní fondy srovnání vám pak pomůže vybrat pro vás tu nejlepší variantu. Mezi u nás nejvíce oblíbené patří penzijní fond České pojišťovny a penzijní fond České spořitelny.

Penzijní připojištění

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Powered by WordPress
Provozovatel těchto stránek není přímým prodejcem ani zprostředkovatelem finančních produktů. Informace uváděné autory příspěvků jsou aktuální v době zveřejnění. Ověření jejich aktuální platnosti je v roli čtenáře. Provozovatel nezodpovídá za obsah uvedený v reklamních jednotkách / bannerech / článcích.