Potřebujete peníze a výplata je až za týden? Půjčte si!

Jeden z Murphyho zákonů říká: „Peníze nenadále spadlé z nebe obdržíte vždy současně s nečekanou složenkou na obnos ve stejné výši.“ Prostě, ať děláte, co děláte, náklady jsou každý měsíc úplně stejné, jako peníze, co jste vydělali. Šetřit není z čeho.

Jenže pak se může stát, že budete muset něco neočekávaně uhradit ihned, třeba opravu kotle, abyste doma nezmrzli. V takových případech bývá jediným řešením půjčka před výplatou.

Podobných půjček je na trhu v nabídce poměrně hodně a v naprosté většině je poskytují nebankovní instituce. Někdy bývají nabízeny také jako mikropůjčky, nebo rychlé půjčky. Můžete to zkusit i ve své bance, ale většina z nich takové malé částky svým klientům nepůjčuje. I když potřebujete peníze opravdu rychle, najděte si pár minut a jednotlivé nabídky si porovnejte, určitě najdete takovou, která bude vyhovovat přesně vašim potřebám.

Jak to funguje

Půjčky před výplatou ve výši několika tisíc korun si můžete domluvit obvykle online, telefonicky, nebo i osobně. Někdy je půjčka schválena SMS, jindy na internetu, ale vždy je vyřízení velmi rychlé. Společné mají půjčky před výplatou u všech poskytovatelů naopak to, že jsou splatné v krátkých lhůtách. Na rozdíl od bank od vás s největší pravděpodobností nikdo nebude chtít potvrzení od zaměstnavatele ani souhlas s nahlížením do úvěrových registrů. Někteří poskytovatelé ale požadují tzv. potvrzení o bezdlužnosti, které vydává finanční úřad podle místa trvalého bydliště.

Prověřování u tohoto typu půjček probíhá jinak. Pokud o ni žádáte poprvé, dostanete jen nižší částku – tři, pět nebo deset tisíc korun. Když vše vrátíte přesně tak, jak jste se s věřitelem dohodli, můžete si v případě potřeby příště půjčit o něco víc. Proto je dobré zůstat u jednoho poskytovatele, který už má vaši úvěrovou historii. Nebo naopak můžete poskytovatele střídat, protože někteří z nich poskytují první půjčku zdarma, takže vy si tak budete moci zdarma půjčit opakovaně. Když totiž peníze vrátíte v dohodnutém termínu, což je nejčastěji 2 nebo 4 týdny, nezaplatíte ani korunu nad dohodnutou vypůjčenou sumu.

Je to snadné

Pro získání mikropůjčky budete potřebovat občanský průkaz, případně i další doklad (řidičský průkaz, pas), mobil, někdy i e-mail a číslo bankovního účtu. To v případě, že žádáte o rychlou půjčku ihned na účet. Nemůžete ale nahlásit účet manželky, ani kamaráda, musí patřit žadateli. Peníze ale můžete získat i v hotovosti, záleží na konkrétních podmínkách daného produktu, které taky určují výši úroků a poplatků.

Ani porucha výše zmíněného kotle o víkendu vás nemusí vyvézt z míry, protože v nabídce mikropůjček jsou i půjčky před výplatou i o víkendu. Jen přitom peníze nemůžete mít připsány na svůj účet, protože na rozdíl od nebankovních společností banky mají o víkendech zavřeno. Peníze zasílá poskytovatel alternativním způsobem a vy si je vyzvednete třeba v síti čerpacích stanic.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Powered by WordPress
Provozovatel těchto stránek není přímým prodejcem ani zprostředkovatelem finančních produktů. Informace uváděné autory příspěvků jsou aktuální v době zveřejnění. Ověření jejich aktuální platnosti je v roli čtenáře. Provozovatel nezodpovídá za obsah uvedený v reklamních jednotkách / bannerech / článcích.