Kurzovní lístek ČNB (České národní banky)

den-d-investice

Česká národní banka, která je taktéž centrální bankou celé České republiky, má několik velice vážných úkolů pro udržení státem dané finanční politiky. Těmi úkoly jsou například správa měnové politiky, dohled nad finančním trhem, vydávání a stahování bankovek a mincí, správa devizových rezerv státu, stanovení pravidel provádění platebního styku mezi bankami a nebankovními subjekty a nesmíme opomenout na poslední, neméně důležitý fakt, že je taktéž bankou státu. Všechny tyto povinnosti jsou ale základy, které se dále rozvětvují na jednotlivé, dílčí úkoly, kam patří každodenní tvorba kurzovního lístku ČNB, o kterém si tu nyní povíme více.

Kurzovní lístek ČNB je aktualizován každý den. Co se na něm ale nachází? Především tedy vývoj kurzů cizích měn. Obsahuje tak samozřejmě euro, ale také měny ostatních evropských zemí, které stále mají svojí měnu, a nebo nejsou součástí Evropské unie. Nyní se s těmito případy můžeme setkat v zemích jako je například Lotyšsko, Litva, Švýcarsko, Norsko, Bulharsko, Maďarsko, Rumunsko, Polsko a další. Samozřejmě obsahuje americký dolar, jihoafrický rand, brazilský real a měny asijských zemí jako například Indonesie, Japonsko, Čína, Thajsko a další.

Tyto kurzy devizového trhu jsou stanovovány Českou národní bankou, která pravidelně monitoruje vývoj měn na mezibankovním devizovém trhu – kurzy měn, které se nacházejí na kurzovním lístku ČNB, odpovídají tomu, jak se s jednotlivými měnami obchodovalo na devizovém trhu ve 14:15 místního času! Kurzovní lístek ČNB je tak pravidelně aktualizován a stanovován vždy ve 14:15 s platností na daný den, kdy je zveřejněn.

Samotný kurzovní lístek ČNB obsahuje tyto informace: kód měny, název měny, země, která danou měnu používá, její kurz, změna z předešlého dne, její vývoj a množství v porovnání s českou měnou.

Kurzovní lístek ČNB

USD Vlajka meny USD změna {value}%
GBP Vlajka meny GBP změna {value}%
EUR Vlajka meny EUR změna {value}%
AUD Vlajka meny AUD změna {value}%
HRK Vlajka meny HRK změna {value}%
JPY Vlajka meny JPY změna {value}%
ZAR Vlajka meny ZAR změna {value}%
CAD Vlajka meny CAD změna {value}%
HUF Vlajka meny HUF změna {value}%
NOK Vlajka meny NOK změna {value}%
PLN Vlajka meny PLN změna {value}%
RUB Vlajka meny RUB změna {value}%
SEK Vlajka meny SEK změna {value}%
CHF Vlajka meny CHF změna {value}%
THB Vlajka meny THB změna {value}%
PX50 Vlajka meny PX50 změna {value}%

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Powered by WordPress
Provozovatel těchto stránek není přímým prodejcem ani zprostředkovatelem finančních produktů. Informace uváděné autory příspěvků jsou aktuální v době zveřejnění. Ověření jejich aktuální platnosti je v roli čtenáře. Provozovatel nezodpovídá za obsah uvedený v reklamních jednotkách / bannerech / článcích.