Zajímavé affiliate programy #2: Invia.cz

Internetové podnikání

Invia – cestovní agentura

Největší cestovní agentura nabízí zájezdy mnoha cestovních kanceláří. Od roku 2002 má na svém kontě přes 400 000 zákazníků. Ve své době do ní investoval i známý investor z pořadu Den D Ondřej Bartoš. Dnes se Invia specializuje na prodej zájezdů, letenek, ubytování a dárkových certifikátů na dovolenou.

Affiliate program Invia.cz

Affiliate program na cestovní ruch jsme pro náš cestovatelský web vybírali pečlivě a dlouho. Cestovní ruch je na trhu přesycený. Existují doslova tisíce stránek a je tedy velice těžké ukousnout si alespoň trochu z tohoto koláče. Naštěstí se jedná o tak velký trh, že i v dnešní době je to možné. Při zajímavém nápadu si na tom lze dokonce skutečně velice dobře vydělat.

Affiliate program Invia.cz patří mezi nejlepší affiliate v oblasti cestovního ruchu dle nás. Zkoušeli jsme další programy jiných agentur a nikde jsme nedosáhli takových výsledků jako u Invie. Často se ovšem setkáváme s prodaným zájezdem, který je poté zrušen a to buď díky duplicitní objednávce či z důvodu toho, že naše stránky byli v pořadí druhým webem, ze kterého zákazník vstoupil na stránky Invia a tudíž provize patří webu prvnímu.

I tak dochází k prodeji zájezdu z každé cca 300-400 návštěvy z našeho webu. Tento počet je ovšem zkreslen právě objednávkami, které jsou poté zrušeny. Celkem se tak v našem případě prodá z objednaných zájezdů cca každý třetí.

Motivací je jistě zpráva z řad Invie, že za rok 2010 se objevil partner, který si pouze v tomto affiliate programu vydělal přes milion korun. Díky XML výstupu si můžete zvolit takové parametry, které vám vypíší přesné zájezdy na míru. Zde bohužel není zcela 100% funkčnost. Pro příklad uvedu u našeho webu zvolení all inclusive stravy + zájezdu do exotické destinace. Mezi vypsanými zájedy se bohužel objevují i zájezdy s polopenzí a snídaní. Alespoň, že destinace zůstává taková jakou potřebujeme.

Edit 5.3.2011: Invia navýšila provizi z prodaného zájezdu z 1% na 3% v období od 1.3.2011 do 30.4.2011. Celkově tak můžete získat až maximálně 5% z ceny zájezdu což při klasické objednávce kolem 30 000,-Kč dělá příjemných 1500,-Kč. Co vedlo Invii k tomuto kroku? Nalákat další partnery či je to konkurence? Kdo ví, ale každý affil toto jistě přivítá.

Provize & výplata

 • 1% z ceny objednaného zájezdu
 • 0,8,-Kč až 1,20,-Kč z každého kliknutí do max. výše 500 prokliků na 1 prodaný zájezd a zároveň do maximální výše dvojnásobku provize prodaného zájezdu.
 • 2% z ceny ubytování (zde se neproplácí prokliky)
 • z každé prodané letenky 200,-Kč
 • Náš průměrný zisk z prodaného zájezdu se pohybuje v rozmezí 450,-Kč až 800,-Kč což není zanedbatelná částka pokud se vám podaří prodat několik zájezdů za měsíc.
 • Výplata automaticky každý měsíc, pokud nastřádaná částka přesáhne 1000,-Kč po zaslání faktury.
 • Cookies 14 dní.

Výhody

 • XML výstup
 • Svým partnerům Invia vyplatila již více jak 13 milionů korun
 • Velké množství prvků do vašich stránek, zvyšující váš zisk
 • Bezproblémová výplata do splatnosti faktury na bankovní účet
 • Nikdy nebyl problém s komunikací, vždy odpověď do druhého dne

Nevýhody

 • Přesycený trh, téměř každá stránka věnující se cestování má umístěný affiliate program Invia.cz
 • S prvním bodem souvisý i druhý, tedy cca každý druhý zájezd je stornován

Přihlásit se do partnerského programu Invia.cz máte možnost na této stránce. Průběžně budeme informace doplňovat pokud se objeví nové skutečnosti či si vzpomenem na něco, co by stálo za zveřejnění.

Hodnocení affiliate programu

Partnerské rozhraní a statistiky: 4 / 5 (ubírám bod za trochu nepřehlednosti v již vygenerovaných HTML kódech)
Předpřipravené reklamní formáty: 5 / 5 (občas nejsou přesné XML výstupy, ale jinak nechybí nic)
Vlastní zkušenosti: 3 / 5
(dva body ubírám za časté storno zájezdů)
Výplata provize: 5 / 5
(bez nejmenšího problému, faktura, do splatnosti)

Celkové hodnocení: 4,25 / 5

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Powered by WordPress
Provozovatel těchto stránek není přímým prodejcem ani zprostředkovatelem finančních produktů. Informace uváděné autory příspěvků jsou aktuální v době zveřejnění. Ověření jejich aktuální platnosti je v roli čtenáře. Provozovatel nezodpovídá za obsah uvedený v reklamních jednotkách / bannerech / článcích.