Výdělek na internetu / prodej zboží

eshop

Výdělek na internetu neboli také internetové podnikání je poslední dobou ve velkém rozmachu. Může za to především popularizace světové sítě internet a stále větší množství lidí, kteří internet každodenně využívají. V dnešním přehledu bychom vám chtěli představit první možnost výdělku na internetu, kterou je prodej zboží.

Prodej zboží / vlastní eshop

Jedním z nejstarších principů výdělku na internetu je prodej zboží. To lze prodávat přes několik distribučních kanálů:

  • Vlastní internetový obchod je jednou z nejlepších cest, ovšem je vykoupen dlouhodobou prací. Vzhledem ke stále se zvyšujícímu počtu internetových obchodů je těžké se prosadit v oblasti konkurenčních produktů (elektronika např.) a je lepší se zaměřit na nemasové a zajímavé zboží. V podstatě existují 3 základní způsoby jak internetový obchod zprovoznit:
  1. Nechat si vytvořit internetový obchod na míru profesionály. V tomto případě počítejte s investicí minimálně několika desítek až stovek tisíc korun.
  2. Pronajmout si již hotové řešení. Jedná se o podobný příklad, jako kdybychom platili nájem za využívané prostory, akorát se jedná o mnohem nižší částky. Výhodou je především technická podpora provozovatele, který eshop pronajímá a možnost začínat s jednoduchým řeším za pár stovek měsíčně. Tyto služby nabízí například SHOPTET.cz
  3. Třetím způsobem je využití volně dostupných řešení. Ty ovšem vyžadují přizpůsobení vašemu obchodu a ačkoliv tato možnost vypadá nejjednodušeji, není tomu tak.

Prodávat zboží jako výdělek na internetu je dobré v případě, že máme zajištěn příjem zboží za výhodné ceny případně prodáváme své vyráběné produkty. Pamatujte, že prodej zboží na internetu podléhá konkurenčnímu boji mnohem více než je tomu u kamenných obchodů. Často se tedy setkáte se situací, kdy budete muset jít s cenou zboží až na minimum vaší marže.

  • Druhou možností jak prodávat zboží na internetu, alespoň v začátcích, je možnost využívat aukčních a inzertních serverů. Tím největším v České Republice je server Aukro.cz.
  • Prodej zboží přes inzerci využívá poměrně málo obchodníků, především z toho důvodu, že inzertní servery nedovulují komerční nabídky a v případě, že chcete prodávat zboží v inzerci jako komerční subjekt, budete si muset připravit minimálně nějaký poplatek za využívání těchto privilegií.

V dalším článku se zaměříme výdělek na internetu přes reklamní systémy PPC, PPV, PPT, CPA, CPS atd.
Shoptet - eshop za 15 minut

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

One Response to “Výdělek na internetu / prodej zboží”

  1. Hanka napsal:

    Za sebe mohu doporučit spíše hotové řešení. Pokud se e-shop rozjede dříve nebo později stejně prodejce musí přejít z opensource na propracované řešení. Osobně se přikláním k Oxyshopu a nebo Fastcentriku http://www.oxyshop.cz/x5

Leave a Reply

Powered by WordPress
Provozovatel těchto stránek není přímým prodejcem ani zprostředkovatelem finančních produktů. Informace uváděné autory příspěvků jsou aktuální v době zveřejnění. Ověření jejich aktuální platnosti je v roli čtenáře. Provozovatel nezodpovídá za obsah uvedený v reklamních jednotkách / bannerech / článcích.