Hledáte vhodnou půjčku? RPSN ji může prodražit

Potřebujete peníze na nečekané výdaje, nebo si chcete dopřát něco, na co byste třeba museli nějakou dobu šetřit? Ať tak či onak, vaši situaci může vyřešit půjčka. Pokud ale o ní přemýšlíte, je třeba pečlivě zvažovat, kde a za jakých podmínek si úvěr sjednáte. Rozhodně není dobré vrhat se do úvěru bez předchozího průzkumu situace na trhu.

Všechno vyřídíte i z domova

V dnešní době je velkou výhodou, že půjčky jsou široce dostupné. Pokud vám stačí mikroúvěr na několik tisíc na krátké období, dokonce nemusíte ani nikam chodit a shánět si potvrzení o svých příjmech. Všechno vyřídíte v klidu a z pohodlí svého domova. Na internetu najdete nejrůznější nabídky.  V oblasti malých úvěrů dominují hlavně nebankovní společnosti. Bankovní domy preferují spíše úvěry dlouhodobější na vyšší částky.

Nenechte se nachytat na nízké úroky

Je velmi důležité udělat si porovnání půjček. Velmi často také mnohé společnosti halasně propagují nízké úrokové sazby. Podle čeho si ale úvěr vybírat?

  • Zajímejte se především o RPSN, tedy roční procentní sazbu nákladů. Ta zahrnuje všechny náklady související s půjčkou. Jenže skutečnou hodnotou, o kterou úvěr přeplatíte, je právě RPSN. Proto se nenechte zmást lákavými reklamami.
  • Samozřejmě je ale důležitá i výše splátek a délka splácení. U mikroúvěrů s kratší dobou splatnosti jde často o jedinou splátku, kterou je třeba odeslat například do 30 dnů.

Pozor na rozhodčí doložku

Neváhejte a srovnejte nabídky jednotlivých firem a podle nich si vybírejte. Zbystřete, pokud narazíte ve smlouvě na tzv. rozhodčí doložku, jež říká, že spory v případě nesplacení úvěru neřeší soud, ale soukromá firma. To by vás jako dlužníka mohlo hodně znevýhodnit. Zjistěte si, jaké sankce mohou nastat, pokud úvěr nesplatíte včas, zda si případně můžete termín splácení nějak posunout.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Powered by WordPress
Provozovatel těchto stránek není přímým prodejcem ani zprostředkovatelem finančních produktů. Informace uváděné autory příspěvků jsou aktuální v době zveřejnění. Ověření jejich aktuální platnosti je v roli čtenáře. Provozovatel nezodpovídá za obsah uvedený v reklamních jednotkách / bannerech / článcích.