3. řada Den D, díl: 4/13 – Padla investice 1 000 000,-Kč

den-d-investice

Další díl investorské reality show Den D je za námi. Tentokrát se podařilo účinkujícímu odnést investici 1 milion korun. Který projekt se nakonec z investice mohl radovat? Čtěte dále.

Energetický nápoj z cukrové třtiny

Projekt: Pan Ivo před několika lety navštívil Guatemalu a dostal se tam k zajímavému energetickému nápoji z cukrové třtiny. Po několika letech uvážil, že dovoz tohoto nápoje a následná distribuce by mohl být zajímavý byznys. Investoři měli opačný názor, nejenže se jednalo o jeden produkt, který bylo potřeba dotlačit do velkoobchodů, ale samotný nápoj většině investorů nechutnal. Pan Ivo tak odešel s prázdnýma rukama.

Požadovaná investice: 3 000 000,-Kč za 20% podíl

Podlaha z plastu

Projekt: Se zajímavým projektem přišel pan Adam. Ten je distributorem plastové podlahy, kterou je možné skládat jednoduše do sebe jako puzzle. Podlaha by měla sloužit především do prostor, kde podlaha často trpí a je znečišťována. Díky protiskluzovému materiálu je vhodná i do dílen a dalších pracovních prostor. Pan Adam ovšem investorům předložil nedokonalý byznys plán a především se nedohodl na fungování firmy. Nezbývalo než popřát hezký zbytek dne a pan Adam odešel bez investice, přičemž může být zklamaný, protože Marta Nováková se nad investicí vážně zamýšlela.

Požadovaná investice: 2 000 000,-Kč za 20% podíl

Sociální síť pro filmové fanoušky

Projekt: Petr a Lukáš přijeli investorům představit podobu sociální sítě pro filmové fanoušky, kde by se mohli sdílet zážitky a informace o sledovaných filmech. Projekt funguje pod pojmenováním WHIWA a podle autorů se může dostat mezi takové giganty jako je například Facebook. Jiného názoru byli investoři, které dva mladí kluci od počítačů nepřesvědčili. Vzhledem k tomu, že mám v online byznyse nějaké zkušenosti, jejich domněnka a zároveň obchodní strategie, že server bude mít obrovskou návštěvnost, ze které bude těžit je opravdu naivní. Pokud by to vše fungovalo tak lehce, bylo by to pro nás opravdu snadné.

Požadovaná investice: 500 000,-Kč za 30% podíl

Seznamka Přijď a potkej

Projekt: Sympatický pan Martin představil fungující projekt na seznamování lidí. Hlavním myšlenkou celého projektu je dát přednost osobnímu setkání před seznamování na internetu. Lidé přihlášení do projektu Přijď a potkej se schází na různých akcích (bowling, volejbal, potápění) s cílem nejen se pobavit, ale především seznámit se. Lidé musí za účast na seznamovací akci zaplatit předem stanovený poplatek. Doteď projekt fungoval, bohužel negeneroval vyšší příjmy a hospodařil s minimálním ziskem. Možná se tedy ptáte proč investovat? Pan Martin ovšem představil koncept prodeje v blízké budoucnosti, který by měl přinést investorům zisk. Navíc jak uvedl pan Martin, který působil velice sympaticky a sebevědomě, cílová skupina lidí, která podniká seznamovací akce jsou vhodní inzerenti. Možná právě na to nalákal účinkující investory.

Požadovaná investice: 1 000 000,-Kč za 10% podíl. Investoři nakonec požadovali mnohem vyšší procenta na které pan Martin přistoupil. Marta Nováková, Dana Bérová a Ivan Pilný si tedy odnesli každý 10% za 333 333,-Kč.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Powered by WordPress
Provozovatel těchto stránek není přímým prodejcem ani zprostředkovatelem finančních produktů. Informace uváděné autory příspěvků jsou aktuální v době zveřejnění. Ověření jejich aktuální platnosti je v roli čtenáře. Provozovatel nezodpovídá za obsah uvedený v reklamních jednotkách / bannerech / článcích.