3. řada Den D, díl: 2/13 – Přišel i Petr Novotný

den-d-investice

Druhý z celkem 13ti natočených dílů investorské reality show Den D je již historií. Společně se pojďme podívat co se v uplynulém díle událo.

Držák na plechovku barvy

Projekt: Se zajímavým produktem přišel pan Martin, který představil univerzální držák na plechovku pro natěrače. Jeho podnikatelským plánem bylo vyrobit velké množství držáků a zahltit tím nejen český trh, ale také trh blízkých Evropských zemí a to ještě předtím než by jiné společnosti stihli vyrobit podobný držák v Asii. Vše navíc okořenil pan Martin se svojí kolegyní nepřesnými informacemi o podílech ve firmě a předešlých prodejích a to ho bohužel stálo investici ačkoliv se jednalo o zajímavý nápad.

Investice: Pan Martin požadoval 1 milion korun za 10% ve firmě. Pan Rostock měl o investici zájem, nýbrž nabízel pouze část a vzhledem k tomu, že další investor se nepřidal, odešel pan Martin s prázdnou.

Můj názor: Osobně se mi produkt velice líbil. Zrovna nedávno jsem totiž maloval a vědět, že se něco podobného prodává zakoupil bych si to. Co se investice týče, 10% nebylo příliš lákavé vzhledem k tomu, že zisk z jednoho produktu byl asi 20,-Kč v kterém nejsou započteny další náklady na prodej, muselo by se prodat statisíce kusů, aby se investice vyplatila. Při jiných číslech by se ovšem dle mě mohlo jednat o zajímavou investici.

Investice do turistiky s Petrem Novotným

Projekt: Celkem překvapení byli investoři, když před ně předstoupil známý a ve své době populární bavič Petr Novotný s projektem obojživelný turistický autobus. Ten mohl být provozován nejen na silnici, ale také na vodě. Turisté by si tak užili pohled na Prahu z ulic a poté by s nimi autobus vjel do Vltavy a další část vyhlídkové jízdy by si turisté užili z lodě. Investorům se tento nápad nezdál až tolik lákavý na to, aby své peníze vložily do tohoto projektu, který například úspěšně funguje v Dublinu. Nejvíce o investici přemýšlel specialista na cestovní ruch Tomio Okamura, ale ani jeho Petr Novotný nepřesvědčil o unikátnosti projektu.

Investice: Petr Novotný požadoval 3 miliony korun za 15% podíl.

Můj názor: Neumím si představit, že by jeden autobus mohl vydělat slušné peníze. Ikdyž turistika je stále se rozvíjející trh, za 3 miliony korun a 15% je to příliš málo. Navíc autobus by procházel neuvěřitelnými zkouškami a bylo by jen otázkou času, kdy by se objevili první technické závady, jejichž oprava u podobných strojů není otázkou pár tisíc Kč.

Trojúhelník který bliká

Projekt: Asi nejhorší produkt druhého dílu Den D představil Zdeněk, studující technickou univerzitu. Právě tam vznikl nápad vytvořit blikající trojúhelník. Všichni investoři se shodli na tom, že myšlenka není špatná, bohužel provedení celého nápadu včetně podnikatelského plánu bylo na mizivé úrovni. Pan Zdeněk totiž přišel s podomácku upraveným trojúhelníkem, k němuž byly (snad vteřinovým lepidlem) přilepeny baterie. Celkový dojem tak rozhodně nezanechal.

Investice: 200 000,-Kč za 15% podíl

Můj názor: Stejně jako investoři si myslím, že myšlenka není špatná. Zvyšuje se bezpečnost na silnících což je rozhodně dobře. Bohužel nevím proč bych měl dávat o 400,-Kč navíc za trojúhelník, který bliká. Ten rozdíl je markantní. Navíc provedení odpovídalo domácímu kutilství a né výrobku, který by mohl být uveden na trh. Investice rozhodně ne!

Lenčino háčkování

Projekt: Paní Lenka přišla s projektem prodávat a vyrábět návody na háčkování, vést kurzy háčkování a také prodávat vyrobené produkty. Po prostudování byznys plánů se ovšem všichni investoři shodli na tom, že její podnikatelské plány jsou až moc naivní na to, aby se na tom dali vydělat peníze, které by alespoň pokryli vklad investorů. Útěchou pro zklamanou Lenku se slzami v očích bylo aspoň nabídnutí spolupráce na vznikajícím časopisu pro děti Krkouni, do kterého před časem investovala Marta Nováková.

Investice: 500 000,-Kč za 20% podíl

Můj názor: Čísla jako výdělek do 10 000,-Kč měsíčně za vedení kurzu, či 150,-Kč za hodinu práce při investici 500 000,-Kč to se opravdu nedá počítat jako možná investice. Tyto částky stěží uživí paní Lenku, natož aby vydělali přiměřené finance investorům.

Ve druhém díle jsme tedy žádnou investici neviděli. Nejblíže k dohodě měl pan Martin se svým držákem na plechovky. Na co se můžete těšit příště? Odnese si někdo investici? Uvidíme příští čtvrtek.

Druhý díl 3. řady Den D můžete online shlédnout na stránkách České Televize zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10297718398-den-d-iii-rada/310292320260002-den-d/video/

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Powered by WordPress
Provozovatel těchto stránek není přímým prodejcem ani zprostředkovatelem finančních produktů. Informace uváděné autory příspěvků jsou aktuální v době zveřejnění. Ověření jejich aktuální platnosti je v roli čtenáře. Provozovatel nezodpovídá za obsah uvedený v reklamních jednotkách / bannerech / článcích.