3. řada Ded D – první 4 investoři představily své nápady

den-d-investice

Máme za sebou první díl investorské reality show Den D (3. řada). Investoři shlédli celkem 4 nápady. Do kterého nakonec investovali své soukromé finance? V dnešním díle jsme mohli vidět energetické žvýkačky, staročeský mekáč, multifunkční jídelní stolek pro děti a také nepochopený projekt poradenstvní v oblasti vstřikování plastů.

Energetické žvýkačky

Projekt: Energetické žvýkačky s obsahem kofeinu a Guarany. Jejích hlavní účinek tkví v odbourávání únavy. Dvě takové žvýkačky údajně nahrazují účinek jednoho energetického drinku a to již 5 minut po jejich pozření. Adam, který projekt představoval uvedl také fakt, že je výhradním distributorem žvýkaček, které jsou dováženy z USA. V prezentaci svého podnikání Adam uvedl, že by získané peníze mimo jiné použil na nákup 70 televizních spotů na stanicích TV Óčko a Nova Sport. V přepočtu to tedy vychází na cca 1 285,-Kč za televizní spot, sami si přeberte zda se jedná o blbost.

Investice: Adam požadoval investici 1,5 milionu za 35% podíl. Výsledkem byl nulový zájem ze strany investorů a to především proto, že nikomu se nechtělo investovat do distribučního odvětví a ještě k tomu do odvětví, které je založeno pouze na jednom produktu.

Můj názor: Nezajímavá investice. Jak bylo řečeno v pořadu, firma by nakupovala žvýkačky za poměrně drahou cenu 17,-Kč. Pokud by chtěl vydělat slušné peníze musela by žvýkačky prodávat po milionech kusů nebo zvýšit cenu žvýkaček, což by samozřejmě vedlo k nezájmu lidí si jej koupit.

Staročeský Mekáč

Projekt: Paní Maruška přišla se zajímavým produktem, leč totálně pohořela v pochopení celého systému. Dokonce přiznala, že si spletla půjčku a investici tak jak ji nejspíše vidí sami investoři. Projekt paní Marušky zněl vystavět několik objektů, kde by bylo nabízeno rychlé staročeské občerstvení s možnostmi Drivu, tedy možností koupě a konzumace jídla z automobilu, stejně jako to funguje například u McDonald´s a jiných.

Investice: Žádala 3 miliony korun za 5% podíl z výnosů jednoho objektu.

Můj názor: Produkt velice zajímavý, protože jsem snad nikde neviděl podobné staročeské občerstvení, nýbrž to co požadovala je naprosto nereálná záležitost.

PS: Shodou okolností jsem měl možnost produkty paní Marušky ochutnat a to na Nymburském posvícení, kde měla svůj staročeský stánek. Musím říci, že jídlo bylo opravdu skvělé, ceny přiměřené a stejně se pohybující jako v jiných stáncích. Co mě ale zaujalo byli právě kostýmy a výzdoba stánku, která mě nakonec přesvědčila k tomu jídlo ochutnat.

Jídelní židlička

Projekt: Multifunkční jídelní židlička Koník pana Jaroslava se dočkala poměrně slušnému zájmu. Pan Jaroslav působil dojmem, který nakonec investory přesvědčil. Výrobě hraček se věnuje již 15 let, má za sebou úspěšné projekty na kterých vydělal úspěšně peníze. Firmu se rozhodl po soudních sporech prodat a nyní hledá další možnost jak prorazit na trh. Multifunkční koník zastává hned 3 pozice, houpací kůň, jídelní stolek a židlička.

Investice: Jaroslav požadoval po investorech 3 miliony korun za 35% podíl ve firmě. Na jeho nabídku zareagoval jako první Ivan Pilný, který nabídl 1 milion za 15% podíl. K němu se později přidala paní Nováková a Michel Rostock. Na otázku, zda Jaroslav s touto nabídkou investorů souhlasí odpověděl zcela nečekaně, že nabídl 35%. Po pár konzultacích, zda si je Jaroslav vědom toho, že investoři nepřinesou do firmy pouze peníze, ale také kontakty a zkušenosti kývl nakonec na nabídku 1 milion korun za 14% podíl firmy. Celková investice tak byla 3 miliony korun za 42% firmy.

Můj názor: Rozhodně zajímavý projekt pod vedením zkušeného člověka v oboru, který již něco dokázal a úspěšně pronikl na německý trh, kde vydělal asi slušné peníze. Co na to říct, ale investice je jasným důkazem toho, že tento projekt jako jeden z mnoha dával jasný smysl.

Design studio

Projekt: Abych pravdu řekl, nemám moc páru co pan Jaroslav svým projektem myslel a tak použiji větu ze stránek České televize „Firma by se zabývala poradenstvím v oblasti vstřikování plastů“. Pan Jaroslav se věnoval dlouhou dobu výrobě plastové stavebnice, kterou se mu podařilo dostat na trh, ale neprodávala se tak jak si představoval. Výrobu a prodej tak ukončil. Pan Jaroslav nedokázal odpovídat na otázky investorů a více jak polovina z nich odmítla investovat z důvodu nepochopení celého projektu.

Investice: Pan Jaroslav požadoval 1,8 milionu korun za 35% podíl v nově vzniklé poradenské firmě.

Můj názor: před nedávnem jsem poslouchal přenášku Ondřeje Bartoše o investování. Říkal tam, že v podnikání, respektive v investování existuje tzv. šest P a jedním z nich je slovo People tedy lidé (lidé musí mít dobré vystupování, musíte si s nimi rozumět, musí mít určité charisma jinak nebude byznys fungovat). Pan Jaroslav nejenže nedokázal vysvětlit na čem by chtěl se svou firmou vydělat a kdo by byli vlastní jeho klienti, ale svým vystupováním (mě přišlo chvíli až drzé) nepřesvědčil nikoho a Michael Rostock jej dokonce nazval téměř Marťanem. Samozřejmě tento člověk postrádal i to zmiňované P – people.

Příště se máme rozhodně na co těšit, uvidíme totiž známého baviče a moderátora Petra Novotného, který přišel stejně jako ostatní lidé požádat o investici.

Celý první díl 3. řady show Den D můžete sledovat zdarma na stránkách České Televize zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10297718398-den-d-iii-rada/video/

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Powered by WordPress
Provozovatel těchto stránek není přímým prodejcem ani zprostředkovatelem finančních produktů. Informace uváděné autory příspěvků jsou aktuální v době zveřejnění. Ověření jejich aktuální platnosti je v roli čtenáře. Provozovatel nezodpovídá za obsah uvedený v reklamních jednotkách / bannerech / článcích.