Jak si poradit s rychlou půjčkou?

Rychlé půjčky od nebankovních společností vstoupily na český finanční trh jako blesk z čistého nebe. Ze dne na den se objevila možnost, jak rychle získat peníze bez průtahů v podobě složitého papírování. Během několika týdnů se objevily tisíce společností, které „výhodné“ rychlé půjčky začaly nabízet. Možná za to mohla finanční negramotnost a neopatrnost, ale mnoho lidí se dostalo kvůli tomuto typu půjčky do ještě horší finanční situace. Jaká je to dnes? Je možné si seriózně půjčit?

Prověření a soudnost

Smyslem rychlé půjčky je, aby pomohla z tíživé finanční situace. Hojně se využívá ve chvíli, kdy zbývá ještě několik dní do výplaty, účet zeje prázdnotou, ale je potřeba získat menší obnos peněz. Výhodou je, že rychlá půjčka není účelová. Využít ji proto lze na financování například vyššího účtu za telefon, na uhrazení dluhu (např. nedoplatek za spotřebu plynu), na nákup běžných věcí jako jsou potraviny či nový spotřebič, bez kterého nemůže domácnost fungovat. Rychlá půjčka ihned je pro mnoho lidí i variantou, ze které financují dovolenou.

Nezáleží ale na tom, na co se půjčka využívá, vždy je třeba myslet na způsob a na to, od koho si člověk úvěr bere. V České republice aktuálně nabízí rychlé půjčky na 50 000 poskytovatelů. Seriózní nejsou zdaleka všichni. Někteří jen vylákají od žadatelů poplatek a dále už nic.

Kde ano?

Pokud se pro půjčku rozhodnete, musíte se zaměřit na kvalitu poskytovatele. Oblíbená je například bezpečná půjčka online od Emma“s Credit. Jednorázově si lze půjčit až 7 000 Kč se splatností na 45 dní. Více se dozvíte na www.emmascredit.cz.

Pozor na splatnost!

Každá půjčka před výplatou má mírné podmínky. Není třeba dokazovat příjem, mít ručitele ani udávat zástavu. To vede k tomu, že si lidé půjčí bez většího rozmyslu a tím sami sebe vedou do složité situace. Mírné podmínky půjčky jsou vykoupeny krátkou dobou splatnosti. Pokud si nespočítáte, zda budete schopni dluh včas vrátit, může to znamenat nemalé problémy. Váš případ může skončit až u exekutora! Než si půjčku vezmete, počítejte!

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Powered by WordPress
Provozovatel těchto stránek není přímým prodejcem ani zprostředkovatelem finančních produktů. Informace uváděné autory příspěvků jsou aktuální v době zveřejnění. Ověření jejich aktuální platnosti je v roli čtenáře. Provozovatel nezodpovídá za obsah uvedený v reklamních jednotkách / bannerech / článcích.