Den D – investorská reality show odvysílá 3. řadu

den-d-investice

Den D značí v životě den, který může změnit váš život. Z této zkušenosti jistě brali i tvůrci pořadu Den D, který je určen ambiciózním podnikatelům, menším firmám, ale také vlastníkům zajímavých nápadů, kteří jsou přesvědčeni, že právě jejich nápad může vydělat miliony.

Lidé přihlášení do pořadu Den D předstoupí před pětici investorů před kterými představí své projekty a podnikatelské plány. Pětice investorů má možnost investovat za podíl ve firmě, mnohem více lidí ovšem přichází získat investora díky jeho zkušenostem a kontaktům. Ačkoliv mnozí z vás se mnou nebudou souhlasit, část byznysu a především jeho začátky jsou s lukrativními kontakty mnohem snažší.

Podnikatel představí investorům svůj podnikatelský plán a představí také částku, kterou si představuje aby investoři za určitý procentuální podíl ve firmě investovali. Tato částka je dána limitem 200 000,-Kč až (nově) 3 000 000,-Kč. V předchozích dvou řadách bylo maximum částky o které bylo možné požádat 1,5 milionu korun. Investor se poté rozhodně zda má zájem investovat či nikoliv.

Cílem lidí, kteří před investory předstoupí je získat peníze, kontakty a zkušenosti investorů. Investoři naopak očekávají zisky a bezproblémové fungování. Během prezentace se tak mohou investoři nejen dotazovat, ale nadhazovat své vlastní nabídky. V pořadu je dokonce možné, aby se investoři na investici projektu spojily. Přesvědčit investory o dobré investici je mnohdy velice těžké, ale pokud vlastníte zajímavý nápad, jak říkají tvůrci pořadu nemáte se čeho bát, zrovna to může být totiž váš den D.

Historie pořadu Den D

Historie pořadu Den D sahá do roku 2001. V té době se tato reality show vysílala jako první v Japonsku a to pod názvem Money no Tora (Money Tiger). V roce 2005 odvysílala tento formát televizní zábavy britská stanice BBC2 pod názvem Dragon´s Den a rázem se investorská reality show stala doslova hitem. Důkazem je již 8 odvysílaných řad a množství úspěšných lidí. Den D se vysílal také v mnoha jiných zemích napříč celým světem pod svými názvy, jmenujme například USA, Holandsko, Kanada, Nový Zéland, Izrael, Finsko, Austrálie či překvapivě Nigérie.

Česká televize, která pořad Den D vysílá začala s jeho tvorbou v roce 2009, což přineslo celkem 13 dílů. Druhá řada byla odvysílána během roku 2010 a nově se tak fanoušci této investorské reality show mohou těšit na odvysílání třetí řady od 13. ledna 2011.

Investoři Den D

Důležité je představit vám také pětici investorů, které se budou pokoušet lidé přesvědčit aby právě do jejich projektu investovali. Pro třetí řadu nahradil Ondřeje Bartoše Ivan Pilný, kterého jste mohli vídat v první řadě této reality show. Ostatní investoři oproti druhé řadě zůstávají beze změny.

Vídat budeme Danu Bérovou, Martu Novákovou, Tomio Okamuru, Michaela Rostock-Poplara a zmíněného Ivana Pilného. O jednotlivých investorech si můžete přečíst na stránkách České Televize (www.ceskatelevize.cz). Celým pořadem Den D provází již třetím rokem Jan Pokorný.

Koncem článku bych vás chtěl dále pozvat na reporty jednotlivých dílů, kde vám doufám stručně a jasně popíšeme co se v uplynulém díle stalo. Dále bychom rádi, pokud by jste nám s tvorbou článků o této investorské reality show pomohli a případné novinky a zajímavé informace, které bychom mohli dále zpracovat nám zaslali přes kontaktní formulář.

Minulý rok investoři investovali 7 milionů korun. Bude tato hranice letos překonána? Uvidíme v třetí řadě pořadu Den D.

Oficiální stránky 3.série: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10297718398-den-d-iii-rada/

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Powered by WordPress
Provozovatel těchto stránek není přímým prodejcem ani zprostředkovatelem finančních produktů. Informace uváděné autory příspěvků jsou aktuální v době zveřejnění. Ověření jejich aktuální platnosti je v roli čtenáře. Provozovatel nezodpovídá za obsah uvedený v reklamních jednotkách / bannerech / článcích.