3. řada Den D, díl: 3/13 – Investici si odnesl Jánošík

den-d-investice

Třetí díl investorské reality show Den D přinesl zajímavou investici, kterou si odnesl projekt Jánošík. Pokud vás zajímá o co jde, čtěte dále.

Sledování dětí přes satelit

Projekt: Pan Ladislav představil svůj projekt, jehož cílem a možností bylo sledovat své děti pomocí sledovacího zařízení a satelitu, stejně jako fungují bezpečnostní systémy proti krádeži aut. Má se tak výrazně ulehčit hledání ztracených dětí. Investoři nakonec zjistili, že pan Ladislav je pouhým distributorem tohoto nápadu a navíc nemíní investovat do projektu své vlastní peníze, což nebudí přilišnou důvěru v daný projekt. Investoři se rozhodli nepodílet na tomto projektu.

Investice: 200 000,-Kč za 1% podíl

Oprava karbonových hokejek

Projekt: Osobně jsem byl velice zvědavý na tento projekt, jehož majitel pan Petr vynalezl sadu na opravu karbonových hokejek. Systém opravy by umožňoval použít zlomené hole pro mladší generace a klubové pokladny by tak rapidně ušetřily na nákupu nových hokejek. Celý projekt nakonec ztroskotal na byznys plánu a především na patentu, který pan Petr neměl. Tím se zvyšovalo riziko, že tento nápad by někdo lehce a rychle okopíroval.

Investice: 1 000 000,-Kč za 30% podíl

Divadelní hra

Projekt: Podnikatel Marek přišel s naivním produktem a představil divadelní hru Tajemství nesmrtelnosti. Neznámá kniha od neznámého autora se měla dostat na prkna divadel uměleckých škol, kde by ji hráli sami žáci. Investoři se navíc dozvěděli, že pan Marek zaplatil již 200 000,-Kč z celkových 500 000,-Kč za autorská práva k tomuto dílu. Podle hodnocení diváků, je tento pokus o investici dosud jedním z nejhorších nápadů a nejinak tomu bylo i u názoru investorů.

Investice: 500 000,-Kč za 40% podíl

Loterie Jánošík

Projekt: Svůj projekt přijela Lucie a Richard představit až ze vzdáleného Slovenska. Celý projekt spočívá ve vytvoření a distribuci stíracích losů, pojmenovaných Jánošík. Lucie a Richard již na Slovensku loterii provozovali, bohužel díky novým zákonům nahrávajícím velké loterijní společnosti Tipos museli svoje podnikání ukončit. Nový zákon požadoval zkušeností s loterií a složenou částku v bance ve výši 10% výherní jistiny, která ovšem musela pocházet ze soukromého sektoru, nikoliv jako půjčka. Lucie a Richard dokonce tvrdili, že jsou jedinou soukromou firmou, která splňuje podmínky státu a může vydávat stírací losy. Vzhledem k tomu, že celkový čistý profit z výnosů loterie je přes 350 milionů korun, stačí mít pár procent podíl z této částky a profit je dlouhodobě zajištěn. Jediným problémem tak bylo složení jistiny ve výši 2 354 143,-Kč což byla poptávaná investice.

Investice: 2 354 143,-Kč za 40% podíl. Do projektu nakonec investovali Tomio Okamura a Dana Bérová, oba shodně za 24% podíl ve firmě.

Třetí díl show Den D je možné sledovat v archívu České Televize: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10297718398-den-d-iii-rada/310292320260003-den-d/video/

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Powered by WordPress
Provozovatel těchto stránek není přímým prodejcem ani zprostředkovatelem finančních produktů. Informace uváděné autory příspěvků jsou aktuální v době zveřejnění. Ověření jejich aktuální platnosti je v roli čtenáře. Provozovatel nezodpovídá za obsah uvedený v reklamních jednotkách / bannerech / článcích.